«Коли оголосили вирок, я сама себе запитала, чи я готова зустрітися з чоловіком через 16 років», каже Муміне Салієва, кримськотатарська правозахисниця та активістка, засновниця проєкту «Кримське дитинство».
Історикиня Гульнара Абдулаєва та депутатка Верховної Ради України Таміла Ташева пояснюють, чому визнання депортації геноцидом кримськотатарського народу важливе сьогодні, чому Росія продовжує репресії проти кримських татар після анексії Криму та як змінилася доля народу з 1944 року.
У Києві кримська активістка Наталія Лютікова допомагає українським військовим із важкими пораненнями обличчя отримати безкоштовну допомогу від найкращих українських і світових хірургів. А ще стала опікункою трьох дітей із Криму та Херсонської області.
«Ювелірна точність українських БПЛА». Чим Україна б'є вглиб Росії? І які безпілотники використовують на лінії бойового зіткнення?
Росія запустила контейнерний поїзд до Криму через окуповані території України. Свердловською залізницею він пройшов 3 тисячі кілометрів через Донецьк, Волноваху, Розівку та Мелітополь і прибув до Севастополя.
10 травня «коаліція охочих» закликала Росію погодитися на безумовне 30-денне припинення вогню.
Незважаючи на те, що підконтрольна Росії влада Криму заявляє про те, що День Перемоги – найважливіше свято, в анексованому Криму знову не було парадів.
Крим.Реалії згадують, яким був інший, «непарадний» бік Другої світової війни в Криму
6 травня президент України повідомив про повернення з російського полону захисників Маріуполя та військових, які обороняли інші напрямки фронту
Американський рок-гурт R.E.M. 2 травня випустив ремікс свого хіта 1981 року «Радіо Вільна Європа» (Radio Free Europe) – спеціально до Всесвітнього дня свободи преси.
Що кажуть військові про запропоновані Росією 3 дні перемир'я – з 8 по 10 травня
Якими були головні кроки глави держави та реакції на них?
Більше