Активіст із Краснодарського краю РФ Юрій Озаровський заявив, що його вже добу утримували в поліції анексованого Криму, а потім оштрафували на 15 тисяч рублів через демонстрацію замазученого каміння на узбережжі в Алушті.
Озаровський щодня розповідає про ситуацію на кубанському узбережжі після масштабного розливу нафтопродуктів у Керченській протоці. З тією ж метою він регулярно відвідує Крим. 28 квітня активіст опублікував відеозвернення у своєму телеграм-каналі з розповіддю про конфлікт в Алушті.
За словами Озаровського, після того, як він показав забруднене каміння на місцевому узбережжі, на нього склали адміністративний протокол за статтею про поширення свідомо недостовірної суспільно значущої інформації (КоАП РФ Стаття 13.15. ч. 9). Тоді з активістом зв'язалися представники міської адміністрації та попросили опублікувати спростування – «щоб не було суспільного резонансу».
Озаровський пішов на це, хоча стверджує, що каміння справді було забруднене мазутом. За його словами, він майже добу перебував із поліцією, хоча правопорушення, в якому його звинувачують, не передбачає затримання. Активіст зазначив, що сам добровільно приїхав до відділу МВС і подав клопотання про розгляд його адміністративної справи за місцем проживання у Краснодарському краї РФ, але досі не зустрівся з юристом.
«Я не мав жодних корисливих цілей, крім того, щоб убезпечити людей, які перебувають на набережній, і зробити нашу природу й повітря чистішим, щоб усе було добре. На жаль, чомусь це у нас не виходить у нашій країні», – сказав Озаровський, перебуваючи в анексованому Криму.
У Ростовській області РФ поліція порушила адміністративну справу стосовно місцевої жительки після запису відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна зі скаргою, що в регіон звозять замазучений пісок із Краснодарського краю.
Роботи з очищення пляжів Анапи від нафтопродуктів мають завершитися 13 травня – після цього вони знову пройдуть перевірку Роспотребнадзору. Раніше у відомстві повідомили, що 141 пляж в Анапі та дев'ять у Темрюку не відповідають санітарним нормам.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: У Криму влітку відкриються понад 380 таборів, незважаючи на екологічні проблеми після розливу мазутуЯк повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці торік 15 грудня – за основною версією, через шторм.
Внаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефть-239».
Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що в результаті аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.
У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.
За даними Росприроднагляду РФ, екологічні збитки від аварії оцінюються майже в 85 мільярдів рублів.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.